Informacje handlowe

Producenci

Media społecznościowe

Jak właściwie wybrać walizkę

Dobra walizka jest jednym z najważniejszych elementów udanej podróży. To walizka przenosi ubrania i rzeczy osobiste. Musi być więc być wytrzymała, solidna i najlepiej dopasowana do naszego gustu. Na początku najlepiej jest ustalić swoje preferencje, a następnie zabrać się za wybór odpowiedniej walizki. Poniższe rekomendacje mogą pomóc Państwu w dokonaniu wyboru.

 

Podstawowym czynnikiem jest rozmiar walizki. Tak jak są różne podróże, tak samo różne są walizki. Przeważnie do wyboru mamy trzy rozmiary: małą, średnią i dużą. Każda ma swoje zalety i jest przydatna na inną okazję. Na krótki wypad za miasto wystarczy walizka mała, a na tygodniowy urlop – już raczej średnia lub nawet duża, w zależności od potrzeb posiadacza walizki. Jeśli często przebywamy w podróżach, warto rozważyć cały zestaw walizek, które tworzą system i można je przechowywać na zasadzie bab matrioszek (jedną w drugiej). Wtedy mamy do dyspozycji różne rozmiary i możemy dopasować walizkę do specyfiki danego wyjazdu.

 

Istotne są także materiały, z których walizka została wykonana. Można walizki podzielić na dwa rodzaje: miękkie i twarde. Do miękkich należą walizki wykonane z takich materiałów jak poliester czy nylon, z kolei walizki twarde są wykonane z materiałów typu: polipropylen, poliwęglan lub ABS (nowoczesna mieszanka kilku tworzyw). Miękkie walizki są bardziej „elastyczne”, dzięki czemu można w nich schować więcej bagażu. Twarde walizki nie zwiększą swojej pojemności w żaden sposób, jednakże stanowią zwykle lepszą ochronę dla mniej trwałego bagażu typu kruche pamiątki z podróży.

 

Dobrze jest też wziąć pod uwagę takie aspekty jak wygoda, funkcjonalność oraz wygląd walizki. Walizka powinna być prosta w obsłudze, a także łatwa w przenoszeniu lub prowadzeniu. Walizki najczęściej posiadają uchwyt do noszenia w poziomie lub pionie, a także wysuwaną teleskopową rączkę do łatwiejszego prowadzenia walizki na kółkach. Warto także rozważyć walizkę, która posiada siateczkowe przegródki oddzielające od siebie ubrania, pasy zabezpieczające przed przemieszczaniem się wewnętrznej zawartości, a być może nawet funkcję wieszaka, dzięki której bardziej eleganckie ubrania będą bezpieczniej ułożone.

 

Aby zagwarantować bezpieczeństwo zawartości naszej walizki, warto nabyć walizkę wyposażoną w dobry zamek na szyfr lub kluczyk. Jest to szczególnie przydatna opcja podczas podróży samolotem. Jeśli chodzi o kolor powinien on oczywiście zostać dobrany do gustu posiadacza. Do wyboru jest wiele kolorów, walizek poczynając od neutralnych i klasycznych: brązu, czerni, szarości, do bardzo żywych: żółtych, fioletowych, bądź czerwonych. Są także walizki wielokolorowe i z ciekawymi motywami, np w kwiaty, zwierzęta czy np. biedronki.

 

Wybór należy do Ciebie, masz pytania skontaktuj się z naszą infolinią 22-7697727.

Walizki 

Nasza oferta to sprawdzone, bardzo wytrzymałe walizki od firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Charakteryzują się sprawnym układem jezdnym (dwa lub cztery kółka), wysuwaną teleskopową rączką, trwałymi i lekkimi materiałami oraz zróżnicowaną kolorystyką. Oferujemy walizki twarde i miękkie o różnych rozmiarach i kolorach. W celu łatwiejszego wybrania odpowiedniej dla Państwa walizki proponujemy skorzystać z systemu filtrów po lewej stronie.

There are no products in this category

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów