Jak spakować się w bagaż podręczny na 5 dni?

Jak spakować się w bagaż podręczny na 5 dni?

Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, że podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, jest bardziej komfortowe, ale co najważniejsze, pozwala zaoszczędzić czas, a ten wciąż pozostaje bezcenny. Istnieje oczywiście możliwość wykupienia bagażu dodatkowego, tzn. bagażu rejestrowanego, wiąże się to jednak z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, co w przypadku tanich linii lotniczych cenę biletu może podnieść prawie dwukrotnie. Problemem przed którym stają wszyscy miłośnicy podróżowania tanimi liniami lotniczymi jest konieczność spakowania się do jednej małej walizki, która nie powinna ważyć więcej, niż określone to zostało w regulaminie przewoźnika, przypadku linii Ryanair jest to 10 kilogramów bagażu. Jak spakować bagaż podręczny z myślą o kilkudniowej podróży, aby zmieścić się w wyznaczonym limicie?

Po pierwsze wybór odpowiedniej walizki

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki w kierunku planowania naszej podróży powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią walizkę, to znaczy taką, która swoimi wymiarami odpowiadała będzie wymogom stawianym przez linię lotniczą. W przypadku najpopularniejszej linii lotniczej, jaką jest Ryanair, maksymalny wymiar bagażu podręcznego jaki bezpłatnie możemy zabrać ze sobą na pokład to 55 cm x 40 cm x 20 cm. Pamiętajmy, że w zależności od linii te wymiary mogą nieznacznie się różnić. Linia Wizzair ma nieco bardziej restrykcyjne wymagania jeśli chodzi o wymiar torby podręcznej: 40 cm x 30 cm x 18 cm. Niestety, często bywa tak, że przychodząc do sklepu z zamysłem kupna niewielkiej walizki wychodzimy z większą, myśląc, że mała nie podoła ilościom rzeczy, które będziemy chcieli ze sobą zabrać. Pakując bagaż z myślą o kilkudniowym wyjeździe, w tym wypadku 5-dniowym, dokładnie przemyślmy ilość rzeczy, które ze sobą zabierzemy. Stawiajmy szczególnie na takie ubrania i akcesoria, które będą praktyczne, wielozadaniowe oraz zajmują niewiele miejsca w bagażu.

Walizki kabinowe marki Puccini

Warto poszukiwać takiego modelu, który mimo swych niewielkich gabarytów będzie pakowny. Naprzeciw oczekiwaniom konsumenta wychodzi marka Puccini. W swojej ofercie posiada duży wybór walizek kabinowych, to znaczy takich, które zabrać możemy ze sobą na pokład samolotu. W swojej ofercie posiada zarówno walizki miękkie jak i twarde. Wybór między modelem wykonanym z materiału, a modelem wykonanym z tworzyw sztucznych pozostaje kwestią indywidualną. Zaleca się jednak, aby to walizka kupowana z myślą o bagażu rejestrowanym – nadawanym w punkcie zrzutu bagażu – była odpowiednio wytrzymała, odporna na otarcia oraz pęknięcia. Natomiast w przypadku bagażówki (małej walizki pokładowej) najistotniejszy jest jej wymiar, niewielka waga oraz pakowność. Pod tym względem bardziej odpowiednia będzie walizka materiałowa. Modele materiałowe są znacznie lżejsze od walizek twardych, dla porównania – model materiałowy walizki Puccini o symbolu EM50307D waży jedynie 2,35 kg (pojemność 27 litrów), podczas gdy jego odpowiednik wykonany z tworzywa sztucznego o symbolu PP001 C waży już 3 kg (pojemność 34 litry). Nie trzeba przypominać, że większość walizek materiałowych posiada możliwość rozszerzenia, nawet o 20% swojej objętości całkowitej oraz praktyczne kieszenie przednie do których z powodzeniem można sięgać w trakcie podróży bez konieczności otwierania całej walizki.

Walizki kabinowe marki Travelite

Wartymi uwagi są walizki oferowane przez niemiecką markę Travelite. Produkty sygnowane logiem Travelite charakteryzują się ciekawym, zróżnicowanym wzornictwem i kolorystyką oraz solidnym wykonaniem. Marka Travelite słynie z produkcji lekkiego, a zarazem wytrzymałego i funkcjonalnego bagażu dla podróżnych. W swojej ofercie posiada nie tylko walizki, ale również torby podróżne, torby na laptopa oraz garderoby podróżne. Walizki pokładowe Travelite mimo swoich niewielkich rozmiarów są bardzo pakowne. Linia Travelite Portofino cieszy się szczególną popularnością wśród kupujących, a to wszystko dzięki stosunkowo niewielkiej cenie za wysoką, chciałoby się rzecz nawet, światową jakość produktów. Małe walizki (tzw. kabinówki) oferowane przez markę są nie tylko lekkie (ich waga w zależności od modelu wacha się między 2,5 kg a 2,8 kg, ale są też bardzo pakowne (średnio 33-35 litrów z możliwością rozszerzenia).

Jak się spakować?

Podróżując z bagażem podręcznym powinniśmy się przygotować na to, że nie wszystkie przedmioty, które chcielibyśmy ze sobą zabrać będziemy mogli wnieść na pokład samolotu. Zawartość naszego bagażu jest szczegółowo sprawdzana podczas kontroli bezpieczeństwa, dlatego nawet jeżeli zdecydujemy się na taki krok, m.in.: na wzięcie pełnowymiarowego opakowania kosmetyku o pojemności 250ml, zostanie on skonfiskowany, a potem zniszczony. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wnoszenie na pokład samolotu: ostrych narzędzi (nożyczki, maszynki, pilniki metalowe), materiałów łatwopalnych (np. gaz do zapalniczek) oraz różnych innych przedmiotów. Pełną listę rzeczy zabronionych w bagażu podręcznym z powodzeniem można znaleźć na stronie każdego przewoźnika. Powinniśmy pamiętać także o limicie płynów, które jednorazowo możemy przewieźć. Wszystkie kosmetyki w formie płynnej (szampony, żele, pasty do zębów) powinny znajdować się w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100ml. Łączna ilość przewożonych kosmetyków płynnych nie może przekroczyć 1 litra, a wszystkie powinny być zapakowane do przezroczystej, szczelnie zamykanej kosmetyczki o wymiarach nie większych niż 20cm x 20cm.
Podróżowanie z bagażem podręcznym jest w pewnym sensie przyspieszonym kursem minimalizmu, dlatego bardzo wskazany tu jest rozsądek i umiar. Na początek sprawdźmy prognozę pogody dla miejsca naszej destynacji, wówczas bardzo szybko zrewidujemy nasz punkt widzenia odnośnie do tego, czy gruba kurtka lub dodatkowy sweter rzeczywiście będą nam niezbędne. Zamiast zabierać ze sobą dużą suszarkę i komplet ręczników upewnijmy się, czy przypadkiem nie zapewnia ich hotel, w którym planujemy się zatrzymać, dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca w naszym bagażu.

Opublikowany 2018-05-14 Home, W podróży 3005

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów