Oryginalny prezent na dzień babci i dziadka

Oryginalny prezent na dzień babci i dziadka

Obchodzone corocznie święto Dnia Babci (21 stycznia) i Dnia Dziadka (22 stycznia) jest doskonałą okazją na wyrażenie swoich ciepłych uczuć w ich kierunku. Choć dziadkowie zwykle nie oczekują upominków od swoich wnucząt i często nawet deklarują „wszystko mam i niczego już nie potrzebuję”, to warto jednak uczcić ten dzień niebanalnym upominkiem. Większość seniorów ma swoje ściśle określone upodobania, przyzwyczajenia, a także wyrobiony gust, dlatego zakup prezentu z myślą o nich nie jest rzeczą łatwą. Decydując się na zakup choćby skromnego upominku starajmy się sięgać po przedmioty, które będą przydatne dzięki swojemu praktycznemu zastosowaniu (choć i tu nie warto popadać w przesadę). Powinniśmy mieć również na uwadze charakter obdarowywanej osoby, prezent warto dopasować do upodobań i zainteresowań. Wybór idealnego (lub chociaż trafionego) prezentu dla dziadków nie jest zadaniem łatwym, tym bardziej, że większość gadżetów codziennego użytku, których potrzebowali lub potrzebują z pewnością już posiadają lub zwyczajnie potrafią się bez nich obejść. Po jakie przedmioty warto sięgać, aby nasze prezenty zawsze były trafione? Jak unikać prezentowych wpadek? Czym warto w ten szczególny dzień obdarować babcię, a czym dziadka? 

 

Dlaczego warto dawać prezenty? 

Otrzymywanie, a w szczególności dawanie prezentów jest tym rodzajem przyjemności, której nie sposób porównać z czymkolwiek innym. Obdarowywanie osób bliskich jest doskonałym sposobem na okazanie naszej wdzięczności, miłości, przyjaźni, troski i opieki, a przede wszystkim pamięci. Podarunek nie musi (a nawet nie powinien) być przesadnie drogi, taki mógłby bowiem wywołać u obdarowanego uczucie skrępowania, zakłopotania oraz niepotrzebną chęć zrewanżowania się. Dawanie prezentów na różne ważne okazje (imieniny, urodziny, rocznice, jubileusze) warto traktować jako miły pretekst do okazania naszej sympatii płynącej prosto z serca, a nie sposób na odbudowywanie nadwątlonych relacji z rodziną lub otoczeniem. Nie zapominajmy, że dla naszych bliskich ważniejsza od hojnych upominków jest nasza obecność okraszona miłymi gestami i rozmową.  

 

Idealny prezent dla babci 

Babcia funkcjonuje zwykle w naszej świadomości jako starsza pani, która przeżyła już swoje najlepsze lata, a to powoduje, że przestajemy o niej myśleć w kategoriach kobiety. Wiek, nawet ten zaawansowany, nie przekreśla przecież szans na towarzyskie zaistnienie (uroczystość rodzinna, wizyta w teatrze, operze, eleganckiej restauracji, wyjazd sanatoryjny) lub chęci podkreślenia swojej kobiecości. Upominkami wartymi rozważenia w kategorii prezentów eleganckich i kobiecych będzie z pewnością portfel wykonany ze skóry naturalnej, etui na klucze, etui na okulary, skórzana torebka do noszenia na co dzień lub na większe okazje. Wyroby galanteryjne wszelkiego typu są doskonałym pomysłem na prezent dla kobiet w każdym wieku – są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne. Z myślą o babci warto sięgać po najbardziej klasyczne i stonowane odcienie – czerń, jasny lub ciemny brąz, odcienie szarości, bordo – wówczas zyskamy pewność, że kupiony przez nas dodatek będzie nie tylko pasował do każdej stylizacji, ale zyska pełne uznanie obdarowanej. Kolejnym, wartym rozważenia, pomysłem na prezent jest elegancki parasol. Rodzaj parasola, model, wielkość i kolor powinniśmy dostosować do preferencji osoby obdarowywanej, dlatego jeżeli nasza babcia gustuje w żywych, wesołych kolorach nie bójmy się sięgać po odcienie niebieskiego, zieleni, czerwieni czy różu. Zakup parasola z myślą o babci ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Wiele pań mimo postępujących problemów zdrowotnych nie wyobraża sobie spacerów o lasce, które kojarzone są raczej z bardzo podeszłym wiekiem. Remedium na ten stan rzeczy jest parasol z opcją laski – taki gadżet nie tylko spełni funkcję praktyczną (ochroni przed deszczem), doda elegancji, ale przede wszystkim posłuży jako nierzucające się w oczy podparcie podczas codziennych spacerów. Prezenty typu prozdrowotnego są zawsze bardzo dobrym pomysłem na prezent – ciśnieniomierz, witalne koktajle, domowe EKG, masażer – choć przedmioty tego rodzaju seniorzy zwykle jednak wolą wybierać samodzielnie.   

 

Idealny prezent dla dziadka 

Wielu dziadków mimo upływających lat od zakończenia swojej kariery zawodowej wciąż nie rezygnuje z eleganckiego wizerunku. Jeśli dobrze skrojona marynarka, koszula i spodnie stanowią nieodłączne elementy codziennej garderoby waszego dziadka to idealnym prezentem dla niego będzie jakieś gustowne akcesorium z zakresu galanterii skórzanej. Pasek wykonany z naturalnej skóry jest na tyle uniwersalnym upominkiem, że z pewnością przypadnie go gustu każdemu dziadkowi. Wartym rozważenia jest również portfel, który pomieści wszelkie codzienne niezbędniki w postaci dokumentów, banknotów oraz monet. Etui na okulary, klucze telefon lub długopisy to kolejne propozycje godne rozważenia. Jeżeli dziadek jest wieloletnim użytkownikiem skórzanych saszetek do przechowywania drobiazgów codziennego użytku (portfel, klucze, okulary, dokumenty) to dzień dziadka będzie idealnym momentem na sprawienie mu nowego egzemplarza. Skórzana saszetka „do ręki”  jest doskonałym pomysłem na prezent dla mężczyzny w każdej dekadzie życia. Najlepszym możliwym wyborem, pod względem wysokiej jakości wykonania, pakowności, wytrzymałości i klasycznej estetyki będą męskie saszetki marki Puccini. Duży, elegancki parasol o ciemnych (typowo męskich) barwach jest kolejnym pomysłem na prezent, który sprawi przyjemność zarówno dziadkowi, jak i babci, a co najważniejsze – przyda się podczas wspólnych spacerów.

 

Oryginalny upominek dla dziadków 

Idealnym pomysłem na wspólny prezent dla dziadków będzie walizka lub komplet walizek. Zakup porządnej kabinówki lub większego gabarytowo bagażu wyjazdowego nie zawsze mieści się w budżecie seniorów, dlatego obchodzony corocznie dzień babci i dziadka jest doskonałą okazją na obdarowanie ich tym niezbędnikiem. Nawet jeżeli dziadkowie nie podróżują zbyt często (choć i od tej reguły zdarzają się wyjątki) to pojemna, lekka i zgrabna walizka na pewno znajdzie ich uznanie podczas wyjazdów typu sanatoryjnego lub odwiedzin bliższej i dalszej rodziny. Wybór wszelkiego typu bagaży podróżnych jest dziś ogromny. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują niezliczoną ilość modeli walizek i gadżetów, stąd trudno podjąć ostateczną decyzję co do zakupu. Pamiętajmy, że o ile w naszym przypadku walizka wykonana z tworzyw sztucznych będzie jedynym słusznym wyborem jeżeli dużo podróżujemy samolotem, o tyle niekoniecznie może się sprawdzić w przypadku seniorów. Walizki wykonane z materiału są znacznie lżejsze od swoich twardych, choć bardzo wytrzymałych, odpowiedników. Posiadają ponadto kieszenie zewnętrzne, co ułatwia dostęp do zawartości bagażu podczas podróży. Zwracajmy uwagę na jakość wykonania kółek – unikajmy modeli posiadających kółka wykonane z plastiku (mała wytrzymałość i pojawiający się z czasem problem ze sterownością), stawiajmy zdecydowanie na kółka kauczukowe, które pracują lekko, cicho, są wytrzymałe i amortyzują ciężar całego bagażu. Wśród wiodących producentów wysokiej jakości walizek odznaczających się wytrzymałością, funkcjonalnością, lekkością, niebanalnym wzornictwem i kolorystyką oraz solidnym wykonaniem wymienić należy markę: Puccini, Travelite, Wittchen, VIP Collection.

Opublikowany 2019-01-09 Home, Dla niego, Dla niej 1978

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów