Pomysł na niebanalne pakowanie prezentów

Pomysł na niebanalne pakowanie prezentów

Obdarowywanie najbliższych prezentami jest jedną z najlepszych form na okazanie naszych ciepłych uczuć. Choć upominki nigdy nie zastąpią wspólnego spędzania czasu i rozmowy, to jednak ich dawanie i otrzymywanie jest bardzo przyjemne dla obydwu stron, szczególnie jeśli prezent był tym wymarzonym lub chociaż okazał się trafiony. Dawanie prezentów jest również doskonałą okazją na okazanie naszej skruchy, np. gdy chcemy kogoś przeprosić za świadome lub nieuświadomione zaniedbanie lub sprawioną przykrość. Odniesiony sukces, prywatny lub zawodowy, jest również doskonałą okazją do obdarowania bliskiej osoby czymś wyjątkowym. Warto jednak pamiętać, że podarunek powinien być dostosowany do charakteru, potrzeb osoby obdarowywanej oraz poziomu zażyłości osób wręczających sobie prezenty. Poszukiwanie wymarzonych przedmiotów dla najbliższych i ich kupowanie jest bardzo przyjemnym procesem. O ile nie musimy stawać przed dylematem – co kupić, skoro posiada już wszystko, czego potrzebuje? Asortyment sklepów internetowych pozwala dziś na znajdowanie przedmiotów w każdym możliwym kolorze, kształcie i modelu, dlatego zakupy są o wiele przyjemniejsze i przebiegają sprawniej niż jeszcze kilka lat temu. Jak wybierzemy już idealny prezent musimy pomyśleć o niebanalnym opakowaniu, które podkreśli wyjątkowość okazji. Jak pakować poszczególne prezenty? Czy można nadać upominkowi niepowtarzalny charakter za sprawą eleganckiego opakowania? Po jakie sięgać rozwiązania z myślą o prezentach dla dzieci, a jakie z myślą o osobach dorosłych?

Papier do pakowania prezentów

Papier do pakowania prezentów wciąż pozostaje jedną z najtańszych i najpopularniejszych opcji. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każdy przedmiot uda nam się estetycznie i z łatwością zapakować. Wiele sklepów posiada co prawda opcję „pakowania na prezent”, jednak usługa ta pojawia się zwykle dopiero w okolicach grudniowych okazji (św. Mikołaj – 6 grudnia; Święta Bożonarodzeniowe – 24 grudnia). Jeżeli jesteśmy pewni swoich umiejętności względem pakowania prezentów, to możemy zaopatrzyć się w papier do pakowania, potrzebna nam będzie jeszcze wytrzymała taśma klejąca i nożyczki. Jedyne co musimy zrobić to zadbać o równe i estetyczne obleczenie upominku kolorowym papierem, pamiętając o wzmocnieniu boków. Z myślą o najmłodszych możemy wybierać papier upominkowy z bajkowymi nadrukami, kolorowymi grafikami lub innymi okolicznościowymi printami (np. z okazji Komunii Świętej). Opakowany starannie prezent warto przyozdobić współgrającą kolorystycznie wstążką oraz dostosowaną do wielkości prezentu kokardą. Warto dodać, że dzieci bardziej niż prezenty dawane w klasycznych torbach prezentowych cenią sobie te pakowane w papier, bowiem proces odpakowywania trwa dłużej, co potęguje element zaskoczenia i radości. Po kolorowe papiery możemy również sięgać w przypadku osób dorosłych, sięgajmy jednak po adekwatne do wieku i płci nadruki – dla kobiet: kwiaty, kolorowe grafiki, ulubione motywy z popkultury; dla mężczyzn: stonowane barwy, graficzne wzory, elegancka krata. Bardziej praktycznym i mniej kłopotliwym sposobem na opakowanie prezentu dla osoby dorosłej będzie jednak elegancka torba lub koperta.

Torby prezentowe

Torby prezentowe stanowią kolejny, doskonały sposób na opakowywanie upominków. Są znacznie bardziej praktyczne od opakowań z papieru, bowiem dzięki obecności rączek, pozwalają na niczym nieskrępowane przenoszenie otrzymanych przedmiotów. Wielkość torby należy dopasować do rozmiarów prezentu. Unikajmy dawania zbyt dużych toreb do niewielkiej gabarytowo zawartości, bowiem może się ona uszkodzić w trakcie przenoszenia, a nawet wprawić osobę obdarowaną w rozczarowanie (duża torba sugeruje duży prezent). Nadruki na opakowaniu należy bezwzględnie dopasować do okazji, okoliczności oraz upodobań osoby obdarowanej. Możemy wybierać spośród jednokolorowych toreb, toreb z wzorami i motywami różnego typu oraz toreb okolicznościowych (ślubna, imieninowa, urodzinowa, bożonarodzeniowa, wielkanocna). Starajmy się dopasować wzór i kolor torby do okazji, np. z okazji ślubu starajmy się dawać upominki w torbach o jasnych, pastelowych kolorach, przywodzących na myśl odcień sukni ślubnej i kwiatów, a nie w barwach przywodzących na myśl jesienną, depresyjną aurę. Jeśli chcemy spotęgować u osoby obdarowanej element zaskoczenia, to kopertę z prezentem możemy zakleić ozdobną kokardą lub wstążką. Wiele ślubów i uroczystości weselnych posiada swój przewodni kolor (np. niebieski, lawendowy, różowy), wówczas warto pomyśleć o opakowaniu, które będzie z nim kolorystycznie lub tematycznie współgrało. Rozmiary prezentu często nie powalają na zapakowanie go w papier upominkowy, wtedy warto sięgać po torby i koperty. Wybór rozmiarów i kształtów toreb jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy odpowiedni. Trudno przecież wyobrazić sobie, aby monstrualnie duża maskotka zakupiona na dzień dziecka zmieściła się w papier podarunkowy, jednak już torbę uda nam się znaleźć bez większych problemów. Wybierając się na urodziny tematyczne lub inną tematyczną imprezę (np. stylizowaną na lata 20. i 30.) możemy sięgać po opakowania, które przywodzić będą na myśl retro klimat.

Eleganckie pudełka

Opakowanie upominku w eleganckie pudełko prezentowe jest jedną z najelegantszych opcji. Może być również jedną z najkosztowniejszych, jednak wcale nie musi. Jeżeli zdecydujemy się na zakup luksusowego przedmiotu np. parasola marki Bugatti lub innych gadżetów marki, prezent przyjdzie do nas opakowany w gustowne pudełko. Tak samo sprawa ma się w przypadku innych ekskluzywnych i eleganckich gadżetów, np. pasków, torebek, portfeli. Oczywiście możemy takie pudełko włożyć do dodatkowej koperty prezentowej, jednak nie ma takiej potrzeby. Jeżeli natomiast do zakupionego przez nas upominku nie jest dołączone pudełko, to możemy je dokupić np. w sklepie papierniczym. Koszt takiego opakowania jest znacznie wyższy od dwóch wspomnianych wcześniej opcji (papier prezentowy, koperta prezentowa), jednak jest znacznie bardziej praktyczny. Pudełko dostosowane rozmiarem do prezentu można powtórnie wykorzystać, np. na przechowywanie różnych drobiazgów. Takie rozwiązanie docenią szczególnie dzieci, które oprócz prezentu otrzymają piękne, kolorowe pudełko, które będą mogły przeznaczyć na przechowywanie większych lub mniejszych zabawek. Eleganckie, duże pudełka tekturowe na prezenty mogą stanowić ciekawy element wystroju dziecięcego pokoju, dlatego warto rozważyć ich zakup. Osoby dorosłe również docenią taki gest, bowiem oprócz upragnionego prezentu otrzymają także pojemnik przeznaczony do jego przechowywania. Pudełko tekturowe ochroni torebkę, pasek oraz inne elementy z zakresu galanterii skórzanej przed zakurzeniem, zbrudzeniem czy zniszczeniem. Do tak bezpiecznie i gustownie opakowanego prezentu możemy również dołączyć wstążkę, współgrającą kolorystycznie z kolorem pudełka oraz fantazyjną kokardę. Takie prezenty doskonale prezentują się pod choinką, ofiarowane nowożeńcom podczas ślubu oraz podczas różnych innych uroczystości. Jeżeli pudełko kupujemy samodzielnie (nie jest dołączone do nabytego przedmiotu, np. torebki), to warto wybrać taki wzór i odcień, który będzie odpowiadał gustom osoby obdarowywanej oraz okazji (imieniny, urodziny, jubileusz). Weźmy również pod uwagę kolorystykę wystroju wnętrza obdarowywanego, wówczas zyskamy pewność, że pudełko prezentowe zostanie powtórnie wykorzystane, np. jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania drobiazgów.

Opublikowany 2018-05-30 Home, Dla niego, Dla niej 2231

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów