Wybieramy torbę na laptopa

Wybieramy torbę na laptopa

Komputer przenośny jest dziś podstawowym narzędziem pracy dla przedstawicieli większości grup zawodowych. Jest, co oczywiste, niezbędnikiem programisty, informatyka, grafika, księgowego, menadżera, lekarza, pracownika naukowego czy dziennikarza. Na laptopach przechowujemy dane związane z funkcjonowaniem naszej firmy, ważne projekty branżowe, artykuły i prace naukowe, które czekają na ukazanie się drukiem oraz zdjęcia z niezapomnianych wakacyjnych podróży lub rodzinnych uroczystości. Laptop jest dziś niezbędnikiem nie tylko na poziomie zawodowym, ale również szkolnym, nie mówiąc już o studiach wyższych. O ile jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu funkcjonowanie w środowisku akademickim bez komputera wydawało się być normą, o tyle dziś, w dobie powszechnej cyfryzacji, stało się bezwzględną koniecznością. Wszystkie informacje, które na co dzień magazynujemy na twardym dysku stanowią dla nas zawodową, naukową, a przede wszystkim osobistą wartość, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi na których zaistnienie możemy mieć jakiś wpływ. Bezpieczeństwo naszego sprzętu – szczególnie w trakcie przenoszenia, podróży, transportu – jest w stanie zapewnić odpowiednio dobrana torba lub plecak na laptopa. Choć plecak będzie możliwie najbardziej praktycznym rozwiązaniem, skupmy się dzisiaj na jego elegantszym odpowiedniku, czyli torbie na laptopa. Na jakie elementy należy zwracać uwagę? Czy każda torba lub teczka odpowiednio spełni swoją funkcję? Czy materiał z jakiego została wykonana ma znaczenie? 

 Idealna torba na laptopa – na jakie elementy należy zwrócić uwagę? 

 Najważniejszą funkcją, jaką spełniać powinna torba do przechowywania i przenoszenia laptopa jest zapewnienie bezpieczeństwa przez wszelkimi uszkodzeniami mogącymi wynikać ze wstrząsów, niewielkich upadków lub niesprzyjających warunków atmosferycznych (mróz, upał, deszcz, śnieg). Na jakość wykonania torby i obecność solidnych usztywnień ochraniających elektronikę, powinny zwracać szczególną uwagę osoby, które często podróżują służbowo lub krajoznawczo. Standardowa torba na laptopa posiada prostokątny kształt, a jej wielkość można dopasować rozmiarem do przekątnej naszego ekranu. Jeżeli przywykliśmy do pracy na mniejszym komputerze (notebook, ultrabook) możemy sięgać po odpowiednio mniejsze modele toreb. Takie rozwiązanie docenią szczególnie te osoby, którym zależy na posiadaniu niewielkiego, lekkiego, a zarazem praktycznego ekwipunku. Minusem zakupu niewielkiej torby jest mocno ograniczona pojemność i wymiary, które uniemożliwiają przechowywanie dokumentów o formacie A4, a wiele osób jednak ceni sobie tę możliwość. Pamiętajmy jednak, że zbyt duży rozmiar torby w stosunku do wielkości sprzętu elektronicznego może okazać się kłopotliwy – laptop będzie się przemieszczał w trakcie transportu, co doprowadzić może do uszkodzeń. Gdy wybierzemy już idealnie skrojony na nasze potrzeby rozmiar torby powinniśmy zwrócić uwagę na jakość usztywnień. Kieszeń przeznaczona do przechowywania laptopa powinna posiadać wzmocnione, dodatkową warstwą materiału, ścianki. Większość producentów używa w tym celu specjalistycznych pianek wypełniających (lub materiałów piankowych), które amortyzują wstrząsy, a dzięki swojej elastycznej konstrukcji chronią sprzęt elektroniczny przez zarysowaniem. Element, który jest niezwykle ważny dla komfortu codziennego użytkowania, lecz często o nim zapominamy podczas zakupów, to waga torby na laptopa. Torba posiadająca dodatkowe wzmocnienia wykonane z metalu (lub podobnych komponentów) będzie stanowić dodatkowy ciężar, co może okazać się kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy laptop już sam w sobie do lekkich nie należy. Większość toreb na laptopa zakończona jest uchwytem umożliwiającym przenoszenie elektroniki w ręce. Ze względów praktycznych warto jednak sięgać po modele, które oprócz klasycznego uchwytu posiadają regulowany pasek (najlepiej, jeśli pasek posiada zakładkę niwelującą dyskomfort towarzyszący noszeniu nawet bardzo ciężkich rzeczy), umożliwiający przewieszenie torby wzdłuż tułowia lub na ramieniu. Jeżeli torba na laptopa stanowić będzie podstawowe akcesorium noszone na co dzień do pracy, warto zaopatrzyć się w model posiadający dodatkową przestrzeń na dokumenty, portfel, artykuły piśmiennicze, wizytówki, ładowarki oraz różne inne niezbędne drobiazgi.   

 

 Torba materiałowa czy skórzana? 

 Zwolennicy wyrobów wykonanych ze skóry naturalnej podkreślają, że jest jednym z trwalszych materiałów, cieszącym się eleganckim i ponadczasowym wyglądem. Torba na laptopa z naturalnej skóry będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancję i dbałość o wizerunek w otoczeniu biznesowym. Akcesoria wykonane z naturalnej skóry, choć nie należą do najtańszych, będą możliwie najlepszym wyborem,  jeżeli dokonujemy zakupu z myślą o codziennym użytkowaniu w perspektywie kilku lat. Tańszym zamiennikiem wyrobów skórzanych są akcesoria ze skóry ekologicznej, które są łatwe w utrzymaniu, nie wymagają konserwacji (w odróżnieniu od wyrobów ze skóry naturalnej), doskonale imitują skórę, a jeżeli materiał powleczony został poliuretanem odznaczać się będą wodoodpornością. Jeżeli imitacja skóry i pozostałe elementy torby będą dobre jakościowo to niewykluczone, że będziemy się nią mogli cieszyć przez parę najbliższych sezonów. Kolejną alternatywą dla toreb wykonanych ze skór lub ich imitacji są modele materiałowe, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością szczególnie wśród uczniów i studentów. Torba na laptopa z materiału będzie idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę (torbę materiałową można bez większych problemów zmieścić w niewielkiej walizce lub bagażu podróżnym), niską cenę oraz nie mają wygórowanych oczekiwań w stosunku do jakości.   

 

 Czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

 Cena stanowi swojego rodzaju barometr na podstawie którego stwierdzamy (czynimy to zwykle odruchowo i bez wcześniejszego namysłu) czy dany produkt wykonany został z największą dbałością o szczegóły, czy jest wytrzymały, funkcjonalny oraz czy po prostu jest ładny. W niebezpieczną (bo mylącą) pułapkę ceny możemy wpaść szczególnie wtedy, gdy dokonujemy zakupów przez Internet, a interesującego nas artykułu nie możemy obejrzeć, dotknąć, ani przymierzyć. Mechanizm jest prosty - artykuły o zawyżonych cenach uważamy za lepsze jakościowo niż są w istocie, natomiast te, których cena jest niższa niemal od razu skreślamy sądząc, że nie spełnią należycie swojej funkcji. Powinniśmy zwracać uwagę na skład produktu i materiał z jakiego został wykonany, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub rozeznania w składach, materiałach lub innych kwestiach szczegółowych to warto sięgać po produkty oferowane przez uznane już na polskim rynku marki, jak np.: Puccini, Baleine, Topgal, Gaskór, Orsatti, Samsonite. Wszystkie produkty skórzane oferowane przez wyżej wymienionych producentów odznaczają się doskonałą jakością, solidnym wykonaniem, trwałością, eleganckim i ponadczasowym wyglądem oraz pozostają atrakcyjne cenowo na tle innych wiodących marek.

Opublikowany 2018-01-31 Home, W podróży, Dla niego, Dla niej 1337

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów